iOS, Android’i geçti

  Google Android’in uzun zamandır süren liderliğini Apple iOS’a bıraktı.2011’in üçüncü çeyreğine kadar en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan iOS’tan alan Android, son çeyrekte bu başarıyı yeniden iOS’a devretti.

 

Apple firmasının izlediği dahiyane satış politikasıyla diğer kategorilerdeki üretimi azaltıp iPhone 3GS, iPhone 4 ve iPhone 4S üretimini artırarak iOS’un yükseltmesini sağladı.

 

2010 yılının son çeyreğine göre 2 kat fazla satış rakamına 2011 son çeyreğinde ulaşmayı başaran Apple, iOS’un pazar payını % 49.9 yükselterek liderlik koltuğuna yeniden oturdu.Google Android ise % 49.8 ile ikinciliği paylaştı.Bakalım 2012 yılında bizleri neler bekleyecek.

 

Siz Android’in iOS’u sollayacağını düşünüyor musunuz?

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

iOS, Android’i geçti” konusunda Bir Fikir

  1. iPhone 5 yerine iPhone 4S duyurulduğunda herkes hayal kırıklığına uğradı, 4S için satmaz denildi, iPhone 4 sahipleri satın almaz denildi ama bu denilenler olmamış anlaşılan 🙂 Asıl bomba bu sene iPhone 5 ile patlayacak ve eminim yine satışlar katlanacak.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.