Google Play’deki ücretli uygulamalar Türkiye’ye erişime açıldı

Google bugün bazı servislerinde güncellemeler yaptı. Anlaşılan güncelleme yapılan servislerden biri de Google Play idi. Çünkü root’suz (Market Unlocker, Market Enabler v.s. olmadan) General Mobile e-Tab ile kontrol ettiğim Google Play’de ücretli uygulamalara erişebildiğimi gördüm. Yani artık Google Play Store’un Türkiye engeli kaldırılmış gibi görünüyor.

Anladığım kadarı ile Türkiye engeli kalkmadı. Sadece ücretli uygulamaların erişimi açıldı. Mesela Google uygulamalarının hepsine erişilemiyor. İlerleyen günlerde erişim engelinin tamamen kaldırılmasını umuyoruz.

 

Erol Dizdar

Blog yazarı / Gelecekonline editörü

Google Play’deki ücretli uygulamalar Türkiye’ye erişime açıldı” konusunda Bir Fikir

  1. bazen cihazınıza uyumlu olmaması nedenıylede goremıyorsunuz uygulamaları.PC uzerınden Gppgle Play’e girdiğiniz zaman daha fazla uygulama oldugunu ama bunların bır kısmını cıhazınızın desteklemedıgını gorursunuz.Cihazınız uzerınden baglandıgınızda cok guzel bi sistem bence uygulama desteklemıyorsa cihazınızı gosterılmıyor.Herkeze açık içeriği savunan google sanmıyorumki bu gun boyle bir sınırlama yapsın.

  2. bu yasaklar kalksım artık ya hep yasak yasak sudan sebeplerle sitelere erişimi engellenmesini şiddetle karşı duralım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.