OnePlus One bir anda patladı!

Çin’li akıllı cep telefonu üreticisi OnePlus’ın “Dünyanın en kusursuz cep telefonu” diye tanıtılan ilk modeli OnePlus One modelinin bataryası kullanıcının cebinde patladı.

Akıllı cep telefonlarının giderek yaygınlaşmasıyla birlikte özellikle kalitesiz malzemeden yapılan bataryalar nedeniyle telefonlar alevlenip ve hatta patlayabiliyor.

Sosyal medya aracılığıyla haberdar olduğumuz bu olay  Fransa’dan… Bir kullanıcının OnePlus One cihazını % 100 şarj ettikten sonra pantolonun cebine koyduğu telefon durduk yere kullanıcının cebinde patladı. Patlama sonrasında vücudunda hafif yanıklar oluşan kullanıcı patlayan telefonunun fotoğrafını çekip sosyal medya hesabından abonelerine paylaştı.

oneplusone

Fotoğraftan da görüleceği gibi bataryanın tamamen patladığı; ancak buna tam olarak neyin sebep olduğu bilinmezken OnePlus firmasının mağdur kullanıcıyla irtibata geçip sağlık masraflarının bizzat kendileri tarafından karşılanacağı sözü verildi.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.