Uygulama mağazaları Flappy Bird için yasak koydu

Çok kısa bir zaman içinde popüler olan Flappy Bird’ün geliştiricisi uygulamayı mağazalarından kaldırmasıyla Flappy Bird ismine yasak geldi.

Yayınlandığı günden beri hızlı bir yükselişe geçen Flappy Bird‘ün kullanıcılar arasında hızla yayılmasıyla ve oyuna gelen olumsuz tepkiler yüzünden yayından kaldırılmasıyla fırsatçılara da gün doğdu. Flappy Bird oyununa benzer 8 bit grafikler kullanarak yaptıkları oyunları uygulama mağazalarına yükleyerek az zahmet çok para kazanmanın yolunu bulurken, öte yandan oyunun etkisinin devam ettiği bugünlerde bundan kar etmek istiyorlar.

flappy_bird

Fırsatçı geliştiricilerin bir çoğu oyunun orijinaline yakın benzerini yasa da, bazıları da Flappy Bird ismini verdikleri oldukça dikkat çeken oyunlara imza atmaktalar. Böyle yapmaları onlara hem dikkat çekmeleri hemde kısa bir sürede uygulama mağazalarında yukarılara yükselmelerini sağlıyor. Onun için bu aralar Flappy ismini taşıyan oyunların uygulama mağazalarında en çok indirilenler arasında olması hiçte tesadüf değil.

 

Apple ve Google‘ın ortaklaşa hareket ederek Flappy ismini taşıyan yeni oyunların mağazaya girişini engelliyor. En son Flappy Dragon isminde bir oyunun mağazada yayınlanma talebini reddeden Apple böylece fırsatçılık yapanları temizlemeyi hedefliyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: