Hafıza kartına nasıl formatlayabilirim?

Merhabalar, bazı elektronik cihazların ve cep telefonlarının vazgeçilmez hafıza arttırıcı aleti hafıza kartlarına nasıl format atabileceğinizi bu yazımızda öğrenebileceksiniz.

İlk önce nokia cep telefonumuzdan da hafıza kartımıza format atabileceğimizi unutmayalım. Nokia telefonlarda Ofis klasöründen sonra gelir Dosya yöneticisini açın orada hafıza kartınız telefonunuza takılıysa görünecektir.Hafıza kartına girin seçeneklerden Biçimlendire tıklamanız halinde hafıza kartınıza cep telefonundan çıkarmadan da format atabileceksiniz..

Bilgisayarda formatlamak için:

Hafıza kartınızı bir kart okuyucu ya da bilgisayarınızda okuyucu varsa kartınız hangi türdense ilgili yuvaya sokun, daha sonra Bilgisayarıma girerek hafıza kartınızı ismi listede görünüyor mu kontrol edin.

Hafıza kartını nasıl formatlayabilirim?
Hafıza kartını nasıl formatlayabilirim?

Daha sonra yukarıdaki görselde görüldüğü gibi hafıza kartı ismine sağ tık yapın, seçeneklerden Biçimlendiri sonra da başlat’ı tıklayıp birkaç saniye  işlemin tamamlanmasını bekleyin.

hafiza_karti_formatlama-2

İşlem tamamlandığında ekrana tamamlandı diye bir mesaj gelecek.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “Hafıza kartına nasıl formatlayabilirim?

  • 12 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:31
    Permalink

    Ne tür faydaları var hafiza kartina format atmamızın ?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: