E-posta servislerinin dosya yükleme sınırları

Elektronik posta servisleri insanların günlük yaşamlarında sıkça kullandıkları bir haberleşme yöntemi oldu.Bunların başında Gmail, Yahoo, Outlook, Yandex gibi ücretsiz olarak hizmet sunan e-posta servisleri geliyor.

 

Peki ya, bu servislerle tek seferde mesaja ilave edebileceğiniz dosya sınırları nelerdir?

Gmail

Google‘ın köklü e-posta servisi Gmail kullananlar mesajlarına ekli dosya olarak 50 MB Google Drive kullanarak ise 5 GB‘a kadar dosya gönderebiliyorlar. 5 GB yetmezse yıllık 5 dolardan başlayan ücretlerle alanınızı genişleterek daha büyük dosyalar yükleyebilirsiniz.

 

 

Yahoo

Yahoo Mail ile her e-postanıza 25 MB ek dosya yükleyip gönderebilirsiniz.

Outlook

Hotmail’in yerini alan Outlook.com, sade ve kolay arayüzü ile bir başka güzel alternatif. Outlook her mesaj için 25 MB dosya eki sınırı bulunmakta.

 

 

 

Yandex Mail

Rus arama moturu Yandex ise her mesaj başı 2 GB boyutunda dosya gönderimine izin veriyor. Ayrıca Yandex’in ücretsiz kurumsal mail alma servisi de bulunmakta. Yandex Kurumsal Mail hakkında bilgi almak için buraya tıklayın.

Mail.ru LogoSon olarak yine Rus merkezli mail servisi ve arama motoru olarak hizmet veren Mail.ru‘da 25 MB ek dosya yükleme sınırı var. Bu sınırı kendi bulut depolama (Cloud.mail.ru) servisiyle aşmak mümkün.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: