Güvenli internet artık kullanılabilir!

Türkiye’de büyük tartışmalara sebep olan, internette sansür ve internet güvenliği.Üç aylık deneme süresinden sonra genel olarak kullanıma sunuldu.

Güvenli internet hizmeti, BTK tarafından genç yaştaki bireylerin zararlı içerikler, bilgi kirliliği ve cinsel içeriklerden korunma amaçlı bir proje olarak tanımlayabiliriz.BTK’ya internet kullanıcıları tarafından gelen şikayetler sonucunda, 22 Ağustos 2011 günü test kullanımına sunulan güvenli internet bugün itibariyle üç aylık test sürecini doldurdu.

Hizmet ISS (İnternet Servis Sağlayıcıları) dan isteğe bağlı olarak talep edilebilecek.Eğer herhangi bir talepte bulunulmamış ise normal özgür interneti kullanmaya devam edebilecekler.

Peki güvenli internet seçenekleri neler?

Kullanıcılar çocuk ve aile gibi profil seçenekleri bulunuyor.Bu profillerden herhangi birini seçip servis sağlayıcıları talep etmeleri yeterli olacak.İstenildiği anda bu paketlerden çıkıp normal internete dönmek mümkün.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Güvenli internet artık kullanılabilir!” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.