iOS’a karşı Android 4.1 Jely Bean Güncellemesi

Google, Android işletim sistemini zaman geçtikçe geliştiriyor ve düzenliyor.Diğer işletim sistemlerine göre daha hızlı olan Android, bu hızı adaha da geliştirip Jely Bean kod adlı yeni sürümünü tanıttı.

 

İlk olarak Nexus 7 tablet bilgisayarında görülen Jely Bean’de en çok dikkat çeken özellikler şöyle; gelen aramalara tek bir dokunuşla geri dönmek, mesajlar ve e-postaları açmadan özetlerini okunabiliyor.Bu da istenmeyen uygulamaların bildirim yollamasının engellenmesine yardımcı oluyor.

 

Kullanıcılar Jely Bean ile gelen ekran araçlarının boyutlandırabilmesine imkan sağlıyor.Bir başka yeni uygulama ise Google Now, bu uygulama ile trafik durumu , toplu taşıma, randevular, hava durumu, tercüme, para birimi çeviricisi gibi günlük yaşamın bir parçası olan rutin işlerde kullanılabiliyor.

 

Ayrıca Google’ın bellek kullanımını iyileştirmesi sayesinde kullanıcıların dokunmatik ekran kullanım deneyimlerini maksimum seviyeye çıkarıyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

iOS’a karşı Android 4.1 Jely Bean Güncellemesi” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.