IE 11’den mazi oyun!

Microsoft şirketinin, yeni yayına sokacağı tarayıcısı Internet Explorer 11 tarayıcıyı kullanan kullanıcılarına klasik bir tipte bir oyun hediye ediliyor. Bildiğiniz gibi Microsoft’un eskiden Windows 95 ile kullanıcılarına sunmuş olduğu hover adlı oyun, bu sefer Internet Explorer 11 tarayıcısında çalışacak biçimde kullanıcılara sunuldu.

hover

Bu oyun Windows 95 ile hediye şeklinde dağıtılan bir oyundu ve bu oyunu oynayan oyuncu bir hovercraft üzerinde pilot koltuğuna oturarak, etraftaki nesneleri toplamaya çalışırdı.

Şimdi ise Microsoft şirketi, hover oyununu Internet Explorer 11’in için en uygun hale getirerek, hover adlı oyununu hover.ie adresine yayınladı. Fakat HTLM5 destekli bütün tarayıcılar da hover adlı oyunun keyfini sürebiliyoruz. İsteyen oyuncular bu keyfi tarayıcı penceresinden oyunu zahmetsiz bir şekilde oynayabiliyolar. İsteyen kullanıcılar, arkadaşlarıyla multiplayer olarak da oynanabiliyor. Ancak oyunun multiplayer kapasitesi 6 oyuncuyu aşmamakta ve böylece arkadaşlarınızla yarışma imkanınız doğuyor.

Hover adlı oyunun kontrolleri açısındanda düşünürsek touch-pad uygun fakat aynı zamanda A,S,D ve ok tuşları da oyunda geçerli olarak rol alıyor. Oyun HTML 5 protokolünü destekleyen bütün modern tarayıcılarda çalışıyor fakat bugünün oyun tutkunlarına ve standartlarına göre baya “eskimiş” oyun olarak göreceksiniz. Yine de HTLM 5 şartlarını göre güzel bir oyun.

Yazan: Yunus Emre

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.