Apple, iPhone 6 için Samsung’tan mı yardım alacak?

İki teknoloji liderleri Apple ve Samsung, iPhone 6 için bir aradamı çalışacaklar. Gelen haberler Apple şirketinin iPhone 6  için Samsung şirketine ihtiyacı olduğu yönünde. Apple iPhone’larında kullandığı işlemcisini Samsung şirketi’nden aldığı herkezin bildiği bir gerçek.Fakat iki teknoloji lider markalarının arasındaki bu “husumet”, Apple şirketi’nin çıkardığı her yeni iPhone modeli öncesinde, iki dev şirketin ilişkilerinin bundan böyle bittiği söylentilerini de beraber getiriyor. Bu söylentiler iPhone 6 içinde geçerlimi olacak?, Yalnız aynı şeyler konuluşuyor ama bir bakımdan diğer iddiaya göre de, Apple şirketi, Samsung şirketi’yle görüşmeye başladı.

Apple_iPhone

Geçtiğimiz günlerde Apple şirketinin yeni modeli olan iPhone 5S, Samsung şirketinin fabrikalarında üretilen A7 işlemcisi iPhone’nun yeni modelinde kullanılmıştı.
Son gelen haberlere göre Apple şirketi samsung şirketi’yle olan bu işbirliğinin peşini bırakmaya hiç niyeti olmadığı belli. Bir iddaya göre iPhone 5S ve 5C modellerinin piyasaya sürülmesinden sonra iPhone 6 modelinin çalışmalarına başlayan Apple şirketi, bu defa telefonun işlemcisinde A8 işlemcisine yer vereceğini ve bu işlemciyi Samsung şirketinden temin edeceği çok belli. Apple şirketi yalnızca iPhone 6’da kullanılmayacağını aynı zamanda iPad 6 için de düşünülen bu işlemci için iki şirketi’nde yeniden bir araya geleceği konuluşulan bir gerçek, iki şirketinde tüm kavgalara rağmen tekrar bir bir arada çalışacak gibi görünüyor. Aslında Apple şirketi, Samsung şirketinin desteğini almadan ilerlemek istesede, Apple şirketi’nin Samsung’a ihti yacı olduğu gibi görünüyor.
Bu da, Apple şirketi’nin CEO’su Tim Cook’un bir hayli canını sıkmış olmalı..

Yazan: Yunus Emre

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: