Bazı Sony Xperia telefonlar için Android 4.0 Beta ROM yayınlandı

Sony firması belirlediği Xperia serisi cep telefonları için Android 4.0 Beta sürümünü yayınladı.Bu telefonlar; Xperia S, Xperia Neo V ve Xperia ray.

 

Aralık ayında yapılan alfa ROM güncellemesiyle karşılaştırıldığında, yaptığınız ve aldığınız aramalar, internette gezinti GSM ve FM Radyo gibi işlevlerin iyileşmesi demek.Ancak Bluetooth ve Wi-Fi işlevleri hala kullanılamaz.

 

Yeni Beta ROM kilit ekranı, kamera başlatma ve müzik çalarda yeniliklere gidilmiş.Son sürümde yüz Galaxy Nexus’da bulunan yüz kilit açma özelliği vardı, ancak şuanda kullanılmıyor.Diğer yeni özellikler, hızlı arama moduna sahip yeni bir çevirici uygulaması, ayrıca gönderebileceğiniz mesajların bir listesini de ekranda görebileceksiniz.

 

Bunun dışında ekrandaki öğeleri kaldırmak için parmaklan fırlatma özelliği, yeni mutli-tasking görümü ve bildirim ekranı olarak her zamanki Ice Cream Sandwich.Beta ROM Gmail, Google Maps, Android Market v.b içermiyor ama son sürümde hepsi eklenecek.

 

Yeni ROM Sony’nin websitesinden indirilip kurulabilir, ancak yukarıda belirtilenleri de akılda tutmak gerekli.Böylece telefonunuza kurmadan önce aşağıdaki kaynak linkteki tüm uyarı ve talimatları okuyun.

Kaynak

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: