Windows 8.1 yapı 9600 ile tamamlanacak

windows_8.1_build 9600

  Geçenlerde Microsoft, Windows 8.1‘in güncellemesi yayınlandı. Bu demek oluyor ki bilgisayar üreticilerini piyasaya sürülmeye hazır olduğu söyleniyor.

The Verge sitesinin kaynaklarına göre Windows 8.1 , 9600 yapı numarasıyla RTM aşamasına ulaştığı kayıt edildi.Bu sürüm Windows 8.1 olarak bütün hatalarından giderilmiş olduğunu varsayarsak, Bilgisayar üreticilerine yollanmaya  başlıycağını söyleyebiliriz.

Microsoft, Temmuz ayında Windows 8.1’in “Ağustos sonunda” bitireceğini söylemişti.Kişisel bilgisayar üreticilerine dağıtımı yapılacak olan RTM yapısı, 18 ekim’de piyasaya verilecek olan ön yüklü olarak tüketici’nin beyenisine sunulacak. Önceden Windows 8 satın alanlar 17 ekim’den tarihi’nden itibaren Windows Store‘dan ücretsiz olarak indirip kurabilecekler.

Bu çeşit final yapıları şimdiye dek MSDN ve TechNet müşterileri için erkenden sunan Microsoft’un bu kez Ekim ayına kadar bekleneceği belirtiliyor.

Yazan: Yunus Emre

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: