iPad 2’den Satış Patlaması…

iPad 2Tablet bilgisayar pazarının lideri Apple iPad’in yeni modeli, ABD’de piyasaya sunulmasının üçüncü gününde tükendi.

Apple’ın en çok mağazasının bulunduğu New York başta olmak üzere ülke genelindeki pek çok satış yerine giden müşteriler, yeni modeli bulamayınca sipariş listesine adını yazdırdı.Wall Street Journal gazetesi, ilk üç günde toplam 600 bin olduğunu yazdı.

Gazetenin haberinde, bu rakamın, geçen yıl piyasaya sürülen dünyanın ilk tablet bilgisayarı iPad’in ilk modelinin bir haftalık satışıyla aynı olduğu belirtildi.


Apple tarafından yapılan ilk açıklamada, ”İkinci nesil iPad’lere olan ilgi inanılmaz boyutlarda ve bundan mutluluk duyuyoruz.Müşterilerimizin taleplerini yerine getirmek için olanca gücümüzle çalışıyoruz” denildi.


Uzmanların 2010’lu yılların bilgisayarı olacağını belirttiği tablet bilgisayarların dünyadaki ilk örneği olan Apple iPad’in satışını geçen nisan ayında başlanmıştı.Amerikan tablet bilgisayar pazarının yüzde 85’lik oranla mutlak hakimi olan iPad’in yeni modeli iPad 2, geçen cuma vitrinlerde yerini almıştı.İlk modeline göre yüzde 33 daha ince ve yüzde 15 daha hafif olan yeni modelin, ön ve arka yüzünde bulunan kameraları ve bazı yeni özellikleriyle tablet bilgisayar dünyasında liderliğini sürdüreceğe benziyor.


Tblet bilgisayar pazarında kalan yüzde 15’lik payı ise Google’ın Android yazılım sistemiyle çalışan Samsung Galaxy Tab ve Dell Streak bilgisayarları ile Microsoft’un Windows yazılımı destekli HP Slate’i paylaşıyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: