Yepyeni Çocuklar için Tablet – MEEP!

Bu yılın teknoloji dünyasındaki en önemli olaylarından biri olan CES 2012 Fuarı’nda yaptığı kablosuz projeksiyon ve akıllı saatleriyle dikkatleri üstüne çeken Oregon Scientific adlı firma,çocuklar için aileleri tarafından da takip edilebilecek bir tablet olan olan MEEP!’i  resmi olarak tanıttı.


Tablet ile birlikte sunulacak özelliklere gelir isek;

G sensörü,dahili hafıza,WiFi (Kablosuz İnternet),tüm tabletlerin genel özelliği olan Android işletim sistemi, e-kitaplar, SD kart girişi,bazı uygulamalar,filmler ve müzikler MEEP! tabletle birlikte çocukların beğenisine sunulacak. Tabletin yüzeyi 7 inç olmakla beraber çizme ve düşmelere karşı dayanıklı olarak üretilecek.

MEEP! tabletin aileler tarafından kontrol edilebilecek yönleri ise , çocuğunuz internet sitelerini gezerken siz masaüstü PC’nizden anlık olarak takip edebileceksiniz.  Ayrıca internet erişimini de kısıtlama olanağına sahipsiniz.

MEEP! tabletin belki de en büyük özelliği ise çeşitli müzik enstrümanlarını  tablete bağlayabilmeniz. Bir nevi oyun konsolu gibi bağlayıp çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Tabletin adı ise bir çizgi film karakteri olan “Road Runner” dan esinlenerek oluşturulmuş.

Tabletin kullanım yaş sınırı ise 6 olarak belirlenmiş durumda.

 

One thought on “Yepyeni Çocuklar için Tablet – MEEP!

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: