Asimo artık daha insansı

Honda şirketi tarafından insansı robotlar kavramını ortaya çıkaran en iyi örnek olan Asimo yeni özellikleriyle artık tamamen insan. Honda tarafından çıktığı andan itibaren sürekli güncellenen Asimo 2012 yılı içinde güncellemelerini tamamladı. Türkiye’de bilim fuarları için misafir ettiğimiz insansı robot yeni eklenen özellikleri ile dans ediyor, zıplıyor hatta içecek servisinde bulunuyor.

Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamada Asimo’nun şu andaki teknoloji ile gelinebilecek en üst seviyeye ulaştığı belirtildi. 2012 yılında da güncelleme çalışmaların devam edeceği şirket den sızdırılan bilgiye göre Asimo’ya kardeş geliyor. Marka olarak bilinirliliği nedeniyle farklı bir isim lansmanı yapılamayan ve sürekli Asimo üzerinde yenilik yapan Honda bu tecrübelerini farklı bir marka üzerinde toplamayı hedefliyor. Tasarım olarak Asimo’nun sevilen tasarımının kullanılması düşünülen yeni robot öncesinde tüm değişiklikler Asimo üzerinden yapıldığı için ayrıca bir test yapılmasına gerek kalmayacak. Fakat bu tasarım ve özelliklerin toplanması uzun zaman alacağından yine bir süre Asimo ile beraber olacağımız kanısındayız.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

36 thoughts on “Asimo artık daha insansı

 • 12 Şubat 2013 tarihinde, saat 17:24
  Permalink

  o bizden biri dermişim gerçekten dizayn insancıl görünüyor.

  Yanıtla
 • 25 Aralık 2012 tarihinde, saat 18:22
  Permalink

  Her Eve Her Yere lazım şöyle bi robot :=)

  Yanıtla
 • 21 Aralık 2012 tarihinde, saat 01:34
  Permalink

  başlık çok iyiymiş :) ileride bizim yerimizi almazlar inş :)

  Yanıtla
 • 08 Eylül 2012 tarihinde, saat 10:35
  Permalink

  Artık teknoloji çok gelişti Asimo robotu yıllardır biliyoruz ve hala geliştirmeye devam ediyorlar her şey bitince sıra galba görünümü insana benzer yaparlar inş merakla bekliyoruz

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: