Galaxy S3 kullanıcılarına kötü haber

2012 yılında piyasaya çıkan Samsung Galaxy S3 için Samsung’un yaptığı açıklamaya göre, telefona Kitkat güncellemesinin gelmeyeceğini açıkladı.

indir

Android’in çıkarmış olduğu Android 4.4.2 KitKat güncellemesini cihazlara dağıtmaya devam ediyor. Galaxy S3 kullanıcıları tarafından merak edilin güncelleştirme alıp alamayacaklarını merak eden kullanıcılara kötü haber Samsung’tan geldi. Yapılan açıklamaya göre telefon TouchWiz arayüzünden kaynaklanan bir sorun nedeniyle Android KitKat güncellemesini alamayacak.

Samsung’tan yapılan açıklama şu şekilde; “Galaxy S3 ve S3 Mini’de yer alan 1 GB bellek ve bazı donanımlar, çoklu görev yetenekleri (multi-tasking) ve ekran performansı için beklentileri karşılayamıyor ve yükseltmeler için izin vermiyor. İyi bir tüketici deneyimi sağlamak isteyen Samsung, Galaxy S3’ün uluslararası 3G versiyonu ve Galaxy S3 Mini’yi donanım sınırlamaları sonucunda güncelleme programı dışında bırakmıştır. 2 GB belleğe sahip Galaxy S3 LTE modeli ise Android KitKat güncellemesini alacaktır.”

Sam Mobile’nın söylemlerine göre Android 4.4 KitKat güncellemesini Galaxy S3 LTE, Galaxy S4 Mini, Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8 ve Galaxy Mega 6.3 modellerini alacağı görülüyor. Android 4.4.3 güncellemesi deneniyor ve çıktığında yeni çıkan Galaxy S5’e gelecek gibi gözüküyor.

 

Beight

Merhaba arkadaşlar ben Berk. İlgi alanlarım olan teknoloji, oyun, donanım, telefonlar, sağlık, spor vb. daha bir çok alanda yazılar yazarım. Yazdıklarımın sizlere yeni şeyler katması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.