Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Facebook, “video önizleme” özelliliğini uygulamaya koydu. Bu yenilik ile videoyu sessiz bir şekilde kendiliğinden oynatılmasını sağlıyor. Sadece facebook’a yüklenen videolarda otomatik oynatma özelliği çalışıyor ama bazı kullanıcıların pek hoşuna gitmeyeceği bir durum olsa gerek.

Özellikle kotalı internet paketi kullanan abonelerin pek de iyi bir özellik olduğu söylenemez. Bu durumda kullanıcıların “video önizleme” uygulamasını kapatabilmesi için Facebook ayarlar paneline bir kısım oluşturmuş durumda.

İki adımda “video önizleme” nasıl kapatılır?

Facebook'ta arama kutusu, mesajlar ve gizlilik kısmının en sağ tarafındaki ok simgesine tıklayarak "Ayarlar" kısmına giriş yapın.
Facebook’ta arama kutusu, mesajlar ve gizlilik kısmının en sağ tarafındaki ok simgesine tıklayarak “Ayarlar” kısmına giriş yapın.
Buradaki sol sütundan "Videolar" sekmesine tıklayın ve çıkan "Videoları Otomatik Oynat" kısmındaki "Açık" butonunu "Kapalı" olarak değiştirin.
Buradaki sol sütundan “Videolar” sekmesine tıklayın ve çıkan ekranda “Videoları Otomatik Oynat” kısmındaki “Açık” butonunu “Kapalı” olarak değiştirin.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.