Swatch Apple’a dava açacak

Dünyanın en ünlü saat markalarından olan Swatch, Apple ‘ın çıkardığı iWatch için ilerleyen zamanlarda hukuki mücadele verecek. [Swatch Apple çekişmesi]

iSwatch-vs-iWatch-Apple-vs-Swatch

 

Meraklılarının merakla beklediği Apple iWatch bu yıl sonuna doğru çıkacağına dair haberler vardı. Ancak Swatch açmayı düşündüğü davayı kazanırsa iWatch daha çıkmadan yasaklanabilir.

Swatch’un daha önceden çıkarmış olduğu plastik kayış ve dijital ekrana sahip iSwatch isimli saati satışa çıkarmıştı. Swatch davaya hazırlanıyor, çünkü kendi saati iSwatch ile iWatch isimleri çok yakın olduğu için kendi ürününü gölgede bırakacağını düşünüyor. Konuyla ilgili saat firması, kendi markaları olan iSwatch ile iWatch’un marka karışıklığı yaşayacağını ve hukuki yollardan bu karışıklığın ortadan kalkması için çalışacaklarını açıkladı. Apple da daha önce birkaç Çinli firmanın iWatch ile benzer isimli ürünlerini yasaklatmıştı.

Türkiye, Japonya ve Meksika’da iWatch’un isim hakkını Apple elinde bulunduruyor. Fakat bu ülkelerin içinde İsviçre yer almıyor. İleride ki zamanlarda Apple’ın ne yapacağı ve nasıl bir yola başvuracağı belli değil. Fakat dedikodulara göre, Apple, Swatch ile bu konu da anlaşmaya çalıştığı yönünde.

Bakalım Apple, iWatch ‘ı çıkartabilecek mi yoksa isim mi değiştirecek ?

 

 

Beight

Merhaba arkadaşlar ben Berk. İlgi alanlarım olan teknoloji, oyun, donanım, telefonlar, sağlık, spor vb. daha bir çok alanda yazılar yazarım. Yazdıklarımın sizlere yeni şeyler katması dileğiyle.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.