Intel Akıllı Telefonunu Test Etti!

Masaüstü ve notebook işlemcilerde Dünya devi olan Intel, akıllı telefonlarda da aynı başarıyı yakalamak için testlerine başladı. Medfield Atom tabanlı işlemciyi kullanan XOLO X900 akıllı telefonunu test eden Intel’in bu konuda pek başarılı olduğu söylenemez.

Özellikle artan cep telefonu satışları da Intel’in bu alana yönelmesine sebep olan etkenler arasında. Akıllı telefon ve Tablet piyasasında da işlemci üreterek söz sahibi olmak isteyen Intel, azalan masaüstü ve notebook işlemci satışlarından da şikayetçi gibi görünüyor.

Atom işlemcisini geliştirip tablet ve akıllı telefonlara uyarlayan Intel, bu sayede x86 eseri olan akıllı telefon dünyasına girmiş oldu.

Medfield işlemcisinde herkes tarafından bilinen 1.6 GHz hızında faaliyet gösteren bir çekirdekli Atom çekirdeği kullanılıyor. Hyper Threading teknolojisi ile iki izlenime çıkabilen işlemci, Atom Z2460 işlemci modelinin içine grafik çekirdeği olarakta PowerVR SGX 540 GPU’su kullanılacak.

Intel, geçtiğimiz haftalarda işlemci olarak çift çekirdeğin Android kullanan sistemlerde pek önemli olmadığını düşünüyor.

Bakalım Intel bu işlemciyle diğerlerine rakip olabilecek mi?

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Intel Akıllı Telefonunu Test Etti!” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.