Intel Akıllı Telefonunu Test Etti!

Masaüstü ve notebook işlemcilerde Dünya devi olan Intel, akıllı telefonlarda da aynı başarıyı yakalamak için testlerine başladı. Medfield Atom tabanlı işlemciyi kullanan XOLO X900 akıllı telefonunu test eden Intel’in bu konuda pek başarılı olduğu söylenemez.

Özellikle artan cep telefonu satışları da Intel’in bu alana yönelmesine sebep olan etkenler arasında. Akıllı telefon ve Tablet piyasasında da işlemci üreterek söz sahibi olmak isteyen Intel, azalan masaüstü ve notebook işlemci satışlarından da şikayetçi gibi görünüyor.

Atom işlemcisini geliştirip tablet ve akıllı telefonlara uyarlayan Intel, bu sayede x86 eseri olan akıllı telefon dünyasına girmiş oldu.

Medfield işlemcisinde herkes tarafından bilinen 1.6 GHz hızında faaliyet gösteren bir çekirdekli Atom çekirdeği kullanılıyor. Hyper Threading teknolojisi ile iki izlenime çıkabilen işlemci, Atom Z2460 işlemci modelinin içine grafik çekirdeği olarakta PowerVR SGX 540 GPU’su kullanılacak.

Intel, geçtiğimiz haftalarda işlemci olarak çift çekirdeğin Android kullanan sistemlerde pek önemli olmadığını düşünüyor.

Bakalım Intel bu işlemciyle diğerlerine rakip olabilecek mi?

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

3 thoughts on “Intel Akıllı Telefonunu Test Etti!

 • 19 Aralık 2012 tarihinde, saat 12:38
  Permalink

  Gayet başarılı olacaklarını tahmin ediyorum. Diğer alanlarda kendini kanıtlamış bir şirkettir.

  Yanıtla
  • 18 Şubat 2013 tarihinde, saat 09:52
   Permalink

   İntel ne düşünüyorsa en iyisini yapar abi..

   Yanıtla
 • 21 Temmuz 2012 tarihinde, saat 10:15
  Permalink

  İntel bu alandada başarılı olacaktır. Sonuça bu ilk deneme. Ama mutlaka üstesinden geleceklerdir.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: