iPhone 5 Ön Satışlarında bir rekor!

13 Eylül akşam günü gösterişli tanıtım lansmanıyla sahneye çıkan yeni iPhone 5, ön siparişlerinde rekor kırdı.Amerika’da cihaza sahip olmak isteyenler 60 dakikada stoku bitirdi.

Özellikleri geliştirilen ve ekranı daha büyük yapılan iPhone 5’e gelen birçok eleştiriye rağmen ön satış rekorunu kırdı.Ön siparişin açıldığı 60 dakika içinde stoklar eridi.Ayrıca iphone 5’in nakliye süresini de 2 hafta çıkardığı söyleniyor.

 

Önceki iPhone’larda bu rakam; iPhone 4 22 saat, iPhone 4S’te 20 saati bulmuştu.Online siparişler esnasında siteye erişim sıkıntıları da yaşandı.

 

İnternet dünyasında özellikle ekran büyüklüğüyle abartıya varan eleştirileri oldu.Ayrıetten işlemcisi de geliştirilen iPhone 5  4G desteği de sunmaya başladı.21 Eylül’den itibaren piyasaya sürülecek olan iPhone 5’in Türkiye pazarına Aralık ayında giriş yapması beklenmektedir.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

iPhone 5 Ön Satışlarında bir rekor!” konusunda Bir Fikir

  1. Bir kere iphone kullanan yeni sürümünü kesinlikle kullanmak istiyor nasıl bir bağımlılık yapıyor anlamadım. Kullanmayı düşünmüyorum 😛

  2. çok büyük bir satış stratejisi ve iyi bir taktikle piyasaya yavaş yavcaş sürülüyor bu yüzden iPhone 5 6 7 ve sonrası daha çok satış rakamları yakalar.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.