iPhone 5S parmak izi tarayıcısıyla birlikte gelebilir

iphone_5s  Her bir yeni modeli dünyada milyonlarca satılan, Apple iPhone 5. modelinin ardından 5S sürümüyle yakında piyasadaki yerini alacak.

 

WDC (World Developers Conference) etkinliğinin yapılacağı gün yaklaşmasından dolayı Apple’ın iOS 7 işletim sistemiyle beraber farklı bir iPhone 5S tasarımı sunabileceği konuşuluyor.

 

Yeni tasarımın Federico Ciccarese adlı tasarımcının çizimlerine benzer bir iPhone 5S çıkacağı söylenmekte. Ciccarese’nin tasarımında açma/kapama tuşunun yerini ‘parmak izi tarayıcısı’ görülmekte. Tasarımdan en çok dikkati çeken özellik ise iPhone 5S’in kıvrımlı bir ekrana sahip olması.

 

Mashable websitesinin haberine göre, yeni iPhone 5S’in Ciccarese’nin tasarımlarıyla birebir aynı olması çok düşük bir ihtimal. Konuya hakim kaynaklar, gelecekte akıllı cep telefonlarında yeralması beklenen parmak izi tarayıcısının iPhone 5S’te değil ancak iPhone 6‘da olabileceğini söylediler.

 

iPhone 5S, bu yılın yaz sonunda veya sonbaharda iplastik iPhone ile satışa sunulacağı bekleniyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.