Symbian Telefonlara Hard Format-Soft Format Nasıl Atılır?

Symbian işletim sistemine sahip cep telefonlarına iki türlü format atılır.

 

‘soft format’ ve ‘hard format’

 

  1. Soft Format

Eğer cihazınız devamlı sistem hataları veriyorsa, istem dışı açılıp kapanıyorsa, yüklü olan uygulamalar normal dışı çalışıyor ya da hiç çalışmıyor ise v.b..Telefonunuza soft format atarak ilk aldığınız günkü ayarlarına geri döndürebilirsiniz.

Soft format fabrika ayarlarına döndürme gibi değildir.Fabrika ayarlarına döndürme yapıldığında sadece profiller ve telefonda yapılan bazı ayarlar sıfırlanmaktadır.Fakat format attığınızda telefonunuzun hafızasındaki herşey silinecek.(Hafıza kartı hariç) telefon defteri,mesajlar erişim noktaları…

 

Formatlama yöntemi:Telefon açık iken, *#7370# yazın ekran şu bilgi tablosu gelecek ‘Tüm orjinal ayarlar geri yüklensin mi? telefon kapanıp açılacak’ uyarısı gelecektir.Evet seçeneğini seçtikten sonra güvenlik kodunu girerek formatlama işlemini tamamlayın.Ortalama olarak format süresi 2 dakikadır.

 

2.Hard Format

 

Eğer cihazınız hiç çalışmıyorsa veya güvenlik kodunu bilmiyorsanız telefonunuza hard format atarak telefonunuzu tekrar kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

 

Formatlama Yöntemi:Telefon kapalı durumda iken  [*] [3] [Yes] ve telefonun yukarısındaki kapama tuşuna basılı tutarak formatlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Symbian Telefonlara Hard Format-Soft Format Nasıl Atılır?” konusunda Bir Fikir

  1. eyw kardeşim ama bi sorum olcak n8 im war ve çok kasıo bi yolu warmıhızlandrmann

    1. Merhaba, bazı RAM hızlandırıcı uygulamalar var ama bunlar pek işe yaramaz.Belirli aralıklarla cep telefonunuza format atmanız daha yararlı olacaktır..

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.