Apple’ın gözü The Fancy’da

Business Insider’ın son haberine göre Apple gözünü şimdi de sosyal paylaşım ve e-ticaret sitesi The Fancy’ye dikti. Yeni sayılabilecek bir şirket olan The Fancy, kullanıcıların sosyal ortamlarda beğendiği resimleri diğer kullanıcılar ile paylaşmasını sağlayan ve çok hızlı büyüyen Pinterest’in rakiplerinden birisi. Pinterest’e oranla oldukça küçük, 20 çalışan ile bilişim dünyasına adım adam bir şirket. The Fancy’nin rakibine karşı en büyük avantajı ise kullanıcıların beğenerek pinledikleri ürünleri doğrudan site üzerinden satın almalarına olanak sağlaması. Fancy, kullanılarının site üzerinden satın aldıkları her üründen %10 kazanıyor.

Business Insider’a göre Apple’ın Fancy ile ilgilenmesinin nedeni ise iTunes Store ile e-ticaret ortamında büyük başarı kazanan Apple’ın bu konumunu sağlamlaştırmak ve daha önce girmediği genel e-ticaret ortamına giriş yapmak istemesi. Apple CEO’su Tim Cook, The Fancy CEO’su Jim Einhorn ile Sun Valley konferansında görüşmüş ve ardından kendisi de site de bir hesap açarak şimdiye kadar beğendiği 7 ürünü pinlemiş durumda.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: