Winamp ölmedi!

Popüler medya oynatıcı Winamp‘ın resmi sitesinde yaptığı duyuruyla 20 Aralık 2013 tarihinden itibaren siteden kurulum dosyalarını kaldıracağını duyurmuştu. Ancak bu açıklamanın ardından ilginç gelişmeler yaşandı.

winamp_android_app

Önceden Microsoft‘un Winamp’ı almak için AOL ile görüştüğü iddia edildi; daha sonrasında program geliştiricileri bir araya gelerek online imza kampanyası başlattı ve Winamp’ın açık kaynak kodlu bir yazılım olarak yoluna devam ettirmesi gerektiğini savundular. Tüm bunlar olurkenj AOL de sessiz kalmadı ve 20 Aralık tarihini geçmemize rağmen hala Winamp siteden indirilebiliyor.

 

Bu gelişmede en büyük etkenin Microsoft’un Winamp’ı alacağı düşünülürken, Winamp ekibinden Eddy Richman konuyla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamada , ilerleyen günlerde Winamp için yaşanan önemli bir gelişmeyi kamuoyuna duyuracaklarını söyledi.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.