iPad 3 nisanda piyasada

iPhone ile ele geçirilen akıllı cihaz sektöründen sonra tablet sektöründe de liderliği hedefleyen Apple’ın İPad 3 üretimine başladığı duyumları almaktayız. Daha önce sızdırılan bilgilere göre İPad 3’ün 2012 yaz aylarının ortasında, iPhone 5’in ise aynı yılın sonbaharında piyasaya çıkacağı bildirilmişti. DigiTimes’dan alınan bilgiler bu tarihleri doğruluyor.
Aslında tarihlere bakarsak İPad 3 ün bu sıralarda üretimi başlamış olması gerekiyor. Yoğun talep olacağı düşünülen İPad 3 nisan sonu gibi piyasalarda yerini alacak. Apple’nın satış stratejisine göre 2011 yılının son çeyreğinde 14 milyon İPad 2 üretecek şirket, 2012 nin ilk çeyreğinde bu sayıyı 4 milyona kadar düşürecek böylece piyasada açık kalacak olan İPad boşluğuna yeni ürün İPad 3 ile dolduracak. Apple İPad 3 üretiminin 2012 yılının ikinci çeyreğinde 10 milyon ortalamaya ulaşacağını tahmin ediyor. Şirket ürünleri piyasaya genelde yakın tarihlerde sürüyor. Bundan önce İPad’i 2010 haziran, İPad 2 yi ise 2011 nisan ayında pazara sunmuştu.

 

IceBlue

C# programcısı ve flash editörü

iPad 3 nisanda piyasada” konusunda Bir Fikir

  1. Apple teknolojiyi çok iyi kullanıyor ve kaliteli ürünler çıkartıyor her ne kadar kazık olsada 😀 , Televizyona da el atmıs bilginize . )

  2. Bu apple’ a şaşırıyorum açıkçası. Bu kadar kısa sürede bu kadar çok ürünü piyasaya sürmek kolay iş değil. Özellikle dünyanın birçok noktasına gidene kadar yeni versiyon yayınlıyorlar. Bence apple firması 10 yıllık teknolojiyi çoktan hazırladılar sadece zamana yayarak hem şirkete para kazandırıyorlar hemde en önde kendileri oluyor. Herşeyin özü para açıkçası

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.