Fondöten ve Maskara’nın makyaja etkisi

    Maskara Bayanlar evden çıkmadan önce , özellikle de önemli bir toplantıya , akşam yemeğine ve ya bir organizasyona katılıyorlarsa giyim ve makyajları çok önemli yer tutmaktadır.Akşam dışarıya çıkmadan önce giyeceğimiz giysiyi belirlemeliyiz.Giysimizi belirledikten sonra sıra en önemli aşama olan makyaja gelecektir.Çünkü makyaj ile bir bayan çok da güzel olabilir , aynı zamanda yanlış makyajla kendini çirkinleştirebilirde.Yanlış makyajla kendimizi olduğumuzdan daha yaşlı gösterebiliriz

   Aslında doğru makyaj çok fazla makyaj yapmamak, doğal güzelliğinizin, cildinizin parıltısının meydana çıkmasına imkan vermektir. Bir de kadınların cilt bakımına dikkat etmelerinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Cildimize iyi bakmalı ve onu ileriki yıllara hazırlamalıyız. Zaman çok hızlı akıp geçiyor. Eğer cilt bakımınızı doğru yaparsanız hem makyajınız muhteşem görünür hem de çok makyaj yapmanıza gerek kalmaz. Doğal bir makyaj yapmak en iyisidir.. Böylece canlı ve taze olursunuz. Normal bir günde doğal makyajımızı yaparak dışarıya çıkmalıyız.Eğer bahsettiğimiz gibi yukarıda önemli bir akşam yemeğine ve ya gece eğlencesine çıkıyorsak , o zaman makyajımızı özenle ve dikkatle yapmalıyız.

   Fondöten de bu konuda öneli makyaj unsurlar biridir. Fondöten ile yüzümüzdeki ve yanaklarımızdaki kötü görünümlü yerleri kapatabiliriz.Fondöten alırken de özellikle de yüzü hassas olanlar için , fondoten alırken dikket etmeleri gerekir.Çünkü bazı fondötenler yüze zarar verebiliyor.Güzel ve kaliteli bir kapatıcı alırsak bu bize hem zarar verkecektir.Hem de güzel bir görünüm sağlayacaktır. Fondoteni Yüzde renk bütünlüğü sağlamak için göz kapaklarınızın üzerine ve gözün alt kısmına da sürmek gerekir.İyi fondötenlerden biri olan clinique fondotenleri yüzümüze en olumlu etkiyi verebilecek ürünlerden birtanesidir.

Fondöten
Fondöten

    Fondoten işlemini bitirdikten sonrada diğer işlemleri sırasıyla yaparak en güzel makyajı yüzümüze oturtmalıyız.Maskarada gözümüzün ve tüm yüzümüzün güzel görünmesini sağlayacak makyaj malzemelerinden birtanesidir. Ne yazık ki fazla maskara kullanmanın sonucunda kirpiklerin pul pul olması akması riski artacaktır.Böyle olunca da sert ve biçimsiz görünecektir.Eğer bir de kirpiklerin taşıyacağından daha fazla maskara sürmemiz dahilinde kirpiklerimiz bunu kaldıramayabilir ve kırılabilir.Buna da dikkat ederek maskarayı sürmeliyiz.İyi bir maskara sürerek kirpiklerimizin çok güzel görünmesini istiyorsak lancome maskara kullanmalıyız.Lancome maskara kirpiklerimizi çok güzel göstereceği gibi aynı zamanda da kırılma ve kötü bir görünüm yaratmayacaktır.Böylece güzel bir makyaja sahip olmuş olacağız.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.