Android 4.0’lı Sony Xperia Tipo Duyuruldu!

Sony Xperia serisine çif sim kartı çalıştırabilen, ayrıca Android 4.0 ICS sürümünü barındıran yeni akıllısını kamuoyuna açıkladı.Şirket Xperia Miro adlı cihazında yakında çıkacağının sinyalini verdi.Xperia Tipo Sony’nin ilk çift sim kartı cihaz olması ayrıca bir önem taşımakta.

 

 

 

 

 

 

Sony Xperia Tipo, kompakt dizaynı (103 x 57 x 13 mm, 99.4g) çizilmeye dayanıklı mineral destekli 3.2 inç HVGA ekranı bulunuyor.Cihaz Android 4.0 yüklü olarak çalışacak, ve 800 MHz çalışacak olan Qualcomm Snapdragon MSM7225AA işlemci ile desteklenecek.

 

Cihazın 3.2 megapiksel bir kamerası bulunuyor.Dahili hafıza olarak tam 2.9 GB bir kapasitesi var (microSD kart ile genişletilebilir). 3.5 mm kulaklık girişi, mini USB, 1500 mAh pil, HSPA destekli bir 3G, Bluetooht, Wi-Fi ve GPS.

 

Sony Xperia Tipo’da her iki sim kartta aynı anda etkin olmayacak fakat, yandaki düğme sayesinde birini bekletip diğeriyle konuşabileceksiniz.Xperia Tipo’nun Klasik beyaz, Koyu kırmızı ve Lacivert Klasik siyah gibi rekleri bulunacak.Cihaz 2012’nin 3. çeyreğinde piyasada olması bekleniyor.Fiyatı konusunda henüz bir bilgilendirilme yapılmadı.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: