HTC One’ın satış rakamları açıklandı!

HTC One
HTC One

HTC, firmasının amiral gemisi olarak nitelendirdiği modeli One‘ın satış rakamları açıklandı. Wall Street Journal gazetesinin yaptığı habere göre , Mart ayında piyasaya sürülen HTC One’ın ilk ayında 5 milyonluk oranına ulaştığı söylendi.

 

Firmanın uzun süre tedarik sorunlarıyla mücadele etmeye çalıştığı, en büyük rakibi konumundaki Samsung Galaxy S4 kadar yaygın bir dağıtım ağına henüz sahip değil. HTC One’ın başlangıçta çok az ülkede satışa sunulması, yaşanan problemler olmasaydı daha iyi bir satış gücü elde etmesine kaçınılmaz olacaktı. Firma içinde yaşanan ve cihazın satış rakamlarını olumsuz etkileyen sorunların henüz aşılamadığı görülmekte.

 

Birkaç gün önce Samsung’un Galaxy S4 modeli için 10 milyon satış rakamına ulaştığı yönündeki haberlerin henüz firma tarafından onaylanmadı. Firmanın bundan önceki başarılı modeli HTC One X’in ulaştığı 7-8 milyonluk satış rakamını geride bırakacağını düşünüyoruz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: