Gözle Kontrol Edilebilen Televizyon Tanıtıldı

HaierTV

  IFA 2013 fuarında tanıtılan yüzlerce ürünün arasında en çok dikkat çeken ürünlerden bir tanesi de gözle kontrol edilebilen televizyon oldu. Haier firması henüz televizyonun ne zaman piyasaya çıkacağını açıklamazken televizyonu nasıl gözle kontrol ediyorlar diye merak ediyorsanız da açıklayalım.

  Televizyonun alt kısmında bulunan bir bölgeye gözünüzü sabitleyerek açılan menüden göz hareketlerinizle kanal değiştirebiliyor, ses açabiliyor ve elle yapılabilecek bütün özellikleri buradan yapabiliyorsunuz. Fuara katılıp test eden kişilerden yorumlar aldığımızda henüz yeterli seviyede tepkime sunmadığı yönünde yorumlara rastlıyoruz. Firmadan gelen açıklama üzerine de bu tür televizyonları daha uzunca bir süre piyasada göremeyeceğiniz çünkü firmanın daha çalışmalarını sürdüğünü ve bu sisteme yenilikler katılmasının planlandığını duyurdu.

Bu tür televizyonlar piyasaya ne zaman gelir bilinmez ama eğer iyi bir tepkime verebilecek şekilde dizayn edilirse gerçekten televizyon sektöründe bir devrim açılmış olur. Eminiz ki bu tür televizyonlar piyasaya çıktıktan kısa süre sonra yoğun ilgi görecektir fakat bunu başarmak göründüğü kadar da kolay olmasa gerek diye düşünüyoruz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.