Nokia N8’e Nasıl Format Atarım?

  Bugün Nokia‘nın Amiral Gemisi olarak nitelendirilen N8 adlı akıllı cep telefonuna format atmayı öğreneceğiz.İlk önce formatlama nedir ondan bahsedelim formatlama bir elektronik cihazın sıfırlanması eski orijinal haline döndürülmesi demektir.Nokia N8’e iki türlü format atabiliriz.

Basit formatlama:

Telefonunun menüsüne girin sonra Ayarlar>Telefon Yönetimi>Fabrika Ayarlarını seçin ve tamam’a tıklayın (Bu işlemi yapmadan önce yedekleme yapmayı unutmayın).

Tam formatlama:

Bu seçenek ile telefonda ne var, ne yok silinir.Uygulamak için: Kamera tuşu>Menü>Ses aşağı>Açma/Kapama tuşuna basılı tutarak işlemi tamamlayın.

 

Önemli Uyarı !

Bu işlemleri yapmadan önce mutlaka cihazımızın şarjının tam olduğundan emin olun.Ayrıca her iki işlemde de cihazın yedekleme özelliği ile yedekleme yapmayı unutmayın.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

One thought on “Nokia N8’e Nasıl Format Atarım?

  • 14 Kasım 2012 tarihinde, saat 20:31
    Permalink

    Eğer Cep telefonunuzun güvenlik kodunu unutmuşsanız bu işlem işe yaramayacaktır. Bunun için blogumda yazdığım şu yazıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: