Blogger’da yenilikler var!

  Google’ın popüler blog hizmeti olan Blogger, yakın zamanda bir dizi yenilikler yapmıştı.Bunlardan en önemlisi Html 5 destekli dinamik web sayfalarına geçiş sağladı.

 

Geçenlerde Blogger’ın resmi blogundan duyurduğu yeni özellikler gerçekten çok heyecanlandırıcı oldu.Peki bu yeni özellikler nedir onlara bir gözatalım.

 

 • Blogger Paneli>Ayarlar>Diğerde yer alan Google Analytics web anahtarını blogunuza ekleyebilme,
 • Yeni kayıt editörüne link eklerken artık nofollow etiketini otomatik olarak ekleyebileceksiniz,
 • Bir diğer editör yeniliği ise ” arama açıklaması” bu özellik ile arama motorundan gelen ziyaretçilerinize kısa bir ön açıklama verebileceksiniz,
 • Blogger Paneli>Ayarlar>Arama Tercihleri yeni gelen özellikler arasında, bu sayfayla şunları yapabileceksiniz: Blogunuza meta açıklamalarını yazabilecek  blogunuzu anlatan çarpıcı bir açıklama girebilirsiniz, hata ve yönlendirmeler için özel 404 sayfası oluşturabilme (10K’ya kadar), 301 url yönlendirmeleri, özel robots.txt hazırlama ve başlık etiketleri oluşturma. (nofollow,noindex, noarchive v.b)

Yeni Blogger özellikleri ile blogcuların sitelerinde daha çok verim alacaklarını umuyoruz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

7 thoughts on “Blogger’da yenilikler var!

 • 01 Mayıs 2012 tarihinde, saat 20:47
  Permalink

  gerçekten bedava hizmete karşılık bu kadar güzel blog hizmeti verilir.blogger takdiri hakediyor fakat son zamanlarda blogger blogları açılırken bazen hata ile karşılaşıyorum geçer diye umuyorum

  Yanıtla
 • 18 Nisan 2012 tarihinde, saat 22:41
  Permalink

  wordpress tarzı template olayını da eklemişler. Ben ilk bakışta worpress e baya benzettim. Etiket olayları ve ayrıca eklentiyi kolaylıkla ekleyebilme baya faydalı olmuş.

  Yanıtla
 • 18 Nisan 2012 tarihinde, saat 13:06
  Permalink

  Blogger kendini geliştirsede wordpress hiçbir zaman popülerliğini kaybetmeyecektir.

  Yanıtla
 • 18 Nisan 2012 tarihinde, saat 10:28
  Permalink

  Önceden robots dosyasını ayarlıyamıyorduk bunu yaptıkları iyi oldu

  Yanıtla
 • 03 Nisan 2012 tarihinde, saat 00:06
  Permalink

  Blogger’in kendini bu denli geliştirmesi wordpress ile kapışırken biraz daha yanında olacak özellikle etiket olayları falan güzel olmuş,yazı içinde teşekkürler güzel bir derleme

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: