Firefox’da Internet Sayfalarını Otomatik Olarak Yenileyin

Şimdiye kadar bir sitede yeni bir şey olacak diye beklediniz mi?Eminim Türkiye şartlarında en azından sınav sonucu öğenmek için sayfayı defalarca yenilemişsinizdir.Bunun yanında açık artırma ya da herhangi bir haber öğrenmek adına internet sayfalarını defalarca yenilediğiniz olmuştur.

Çoğumuzun bu tür durumlarla karşılaşmıştır.Peki sayfayı yenilemeyi elle değil de otomatik olarak yapan bir uygulama olsa daha iyi olmaz mıydı?Eğer evet diyorsanız firefox için oluşturulan Auto Refresh add-on u kullanabilirsiniz.

Bu Add-on tarayıcınıza eklendiği zaman seçtiğiniz sayfaları belirlediğiniz süre zarfında yenilenmesini sağlıyor.Otomatik yenilenmesini istediğiniz sayfa da sağ tıklayın ve auto refresh i seçin.Açılan küçük pencerede süreyi seçin.Bu işlemleri yaptıktan sonra sayfanın belirlediğiniz süre aralıklarıyla yenilendiğini göreceksiniz.

 

 

Küçük fakat faydalı bir eklentiyle sizi uğraştıran sayfa yenileme işinden kurtulabilirsiniz.Keşke sınav sonuçları zamanımda  bu eklentiyi tanımış olsaydım =(

 

Bu yazı; blogger ipuçları, windows uygulamaları, SEO ve sosyal medya konularında içerik üreten tarafından yazılmıştır. Yazarın diğer yazılarını Ehl-i Blog’da okuyabilirsiniz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Firefox’da Internet Sayfalarını Otomatik Olarak Yenileyin” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.