Samsung Smart Tv’lerin İnternet Erişimi Güney Kore’de Engellendi!

Son zamanlarda LCD TV, Plazma Tv’ler yerine daha çok tercih edilen Smart TV’ler, tercih edilme sebebi olan internet erişimini Güney Kore’de artık kullanamayacak gibi. Samsung Smart TV’lerin internet erişimini yasaklayan Güney Kore’nin en büyük internet sağlayacılarından birisi olan KT,Samsung ve LG’nin ürettiği Smart TV’lerin internet trafiğini olumsuz yönde etkilediğini düşünerek kendilerine para ödenmesi gerektiğini belirten KT, anlaşmaya yanaşmayan taraf olan Samsung şirketinin ürettiği Smart TV’lerin internet erişimini kesmiş durumda.

Samsung bu yapılan durum karşısında internet ve iletişim özgürlüğüne aykırı olduğunu düşünerek yargı yoluyla hakkını aramaya girişti bile. Güney Kore’de Fiber İnternet ağı neredeyse ülkenin tamamını sarmış durumda. Ülkenin %96 kısmının Fiber İnternet erişimi bulunduğu için Smart TV’lerde 3D içerikleri çok rahat bir şekilde izleyebiliyorlar. Bu durumda ülkede Smart TV satışlarının daha fazla olmasına sebebiyet veriyor.

Bu durum yüzünden internet erişimini yasaklayan KT, Smart TV’lerin daha fazla data trafiği harcadığını ve eğer böyle giderse standart kullanıcıların internet erişiminde güçlük çekebileceği için internet erişimini kısıtladıklarını dile getiriyor.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: