Kredi Kartı Büyüklüğündeki Rasperry Pi adlı Bilgisayar Yakında Piyasada!

Kredi kartı büyüklüğündeki Rasperry Pi bilgisayarlarda artık geri sayım başladı. Bilgisayar ile aynı adı taşıyan dernek tarafından eğitim kurumlarındaki bilgisayar eğitimi için geliştirilen sistemin dağıtımı yaplıcak. İlk partisinin 20 Şubat 2012’de üretilmeye başlanması beklenen bilgisayarların ay sonuna kadar sevkiyata verilmesi bekleniyor. Broadcom’un kodlu sisteminden de destek alan bilgisayar iki farklı versiyon ile piyasaya sürülecek. Tabii ki bu iki versiyon arasındaki en büyük fark ise Bellek kapasitesi yani Ram. Birinci bilgisayardaki Ram 128 MB iken ikinci bilgisayardaki Ram 256 MB olacak.

Sistemin geliştiricilerin yaptığı açıklamaya göre bilgisayar farklı ortamlarda ve senaryolarda Apple A5 ve Nvidia Tegra 2 işlemcilerinden daha yüksek performans gösterebiliyor.
Sistemde bulunan bazı donanımlara bakacak olursak, SD kart slotu,RCA ve HDMI gibi portlarında bulunduğu sistemde ihtiyaç duyulan enerjiyi karşılamak için 5V Micro USB konektörü de bulunuyor.
Sistemde kullanılan sistemlere gelecek olursak farklı Linux dağıtımları ve Android olması beklenen durumlar arasında.
Bu bilgisayarın fiyatı ise sadece 20$ !

 

Kredi Kartı Büyüklüğündeki Rasperry Pi adlı Bilgisayar Yakında Piyasada!” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.