YouTube’a erişim engeli!

Kısa bir süre önce Twitter’a yapılan engellemeden sonra şimdi de YouTube’a bugün itibariyle  Türkiye’den erişim engellendi. TİB’in internet sitesinden yapılan sorgulamayla birlikte neden engellendiği açıkça yazıyor. İşte o karar;

 

youtube_erişim_engeli

5651 sayılı Kanun uyarınca yapılan teknik inceleme ve hukuki değerlendirme sonucunda bu İnternet sitesi (youtube.com) hakkındaki Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’nın 27/03/2014 tarih ve 490.05.01.2014.-48125 sayılı kararına istinaden Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.

(After technical analysis and legal consideration based on the Law Nr. 5651, ADMINISTRATION MEASURE has been taken for this website (youtube.com) according to Decision Nr. 490.05.01.2014.-48125 dated 27

Yukarıdaki açıklamadan da anlaşılacağı üzere bu engelleme bir mahkeme tarafıdan alınmış değil, sadece idari tedbir amacıyla işlem yapılmış.

Güncelleme: YouTube’a erişimin engellemesinin ardından Google konu ile ilgili açıklama yaptı.

“ Türkiye’deki bazı kullanıcılarımızın YouTube’a erişemediklerine dair raporlar alıyoruz. Bizim tarafımızda herhangi bir teknik sorun olmamakla birlikte konuyu araştırıyoruz”

YouTube’un engelleme kararıyla ilgili yeni gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.