Tüm Windows Phone cihazlar 8.1’e yükseltilecek

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un, Windows Phone‘lu cihazlara getirmeye hazırlandığı WP 8.1 güncellemesi, Nokia’nın Windows Phone yüklü tüm cihazları bu güncellemedeb yararlanacak.

Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan Nokia Lumia serisine ait 2 adet akıllı telefon.
Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan Nokia Lumia serisine ait 2 adet akıllı telefon.

Microsoft’un geçtiğimizde günlerde San Francisco’da gerçekleştirdiği BUILD 2014 konferansında yeni Windows Phone 8.1’i tanıtmıştı. Windows Phone 8 platformuna gelen ilk büyük ölçekteki güncelleme olan WP 8.1, iPhone’un Siri’ye rakip digital asistan uygulaması Cortana, Swype tasarımı klavye ve bildirim dostu Action Centre gibi dikkat çeken güncellemelere sahip.

 

Windows Phone kullanıcılarını meraklandıran konu ise güncellemenin, Windows Phone pazarının % 50’lik bir kısmını elinde tutan Nokia’nın hangi cihazlarına bu güncellemeyi getireceğiydi. Nokia’nın eski CEO’su, şuanda Microsoft’un başkan yardımcılığı yapmakta olan Stephen Elop, Windows Phone 8 işletim sistemine sahip bütün Nokia (giriş seviyesi dahil) tüm cihazları için WP 8.1 güncellemesini getireceğini açıkladı.

 

Windows Phone 8.1 güncellemesinin önümüzdeki aylarda tüm Lumia serisi cihazlarda kullanıma sunulması bekleniyor.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: