Apple Bir Günlüğüne Kırmıza Büründü

Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple uzun zamandır klasik görünümünden şaşmayan sadelik ve şıklığını ofisinde, telefonlarında veya tabletlerinde gösteren bir firma olurken 01.12.2013’te firmanın amblemi olan elma şeklinde bir değişikliğe gidildi.

Firmanın ismini de yansıtmakta olan bakıldığında akla ilk gelen ısırılmış elma logosunu Apple Aids hastalarına destek olmak için bu anlamlı günün şerefine bazı Apple Store’lerde kırmızı yaparak onlara destek olmuş oldu. Apple bu hareketiyle gerçekten iyi bir imaj yakalarken. Dünya Aids gününde kazanılan paranın da Aids hastalığıyla mücadele için kullanılacağını açıkladı. İnternet üzerinden paylaşılan fotoğraflara göre İngiltere’de Londra’daki Apple Store’ların birçoğunda Apple’ın kırmızı olduğunu görmek mümkün.

applered

Apple CEO’su Tim Cook kişisel twitter adresi üzerinden yaptığı bir açıklamayla bu uygulamanın Aids hastalığıyla mücadele etmek ve insanları bu kötü hastalık hakkında bilinçlendirmek istediklerini belirtti. Apple firması geçen senede New York’taki ünlü binasını Kırmızı’ya çevirmişti. Bu tür davranışlarından dolayı gerçekten Apple firmasını tebrik etmek gerekiyor. Diğer firmalardan da bu tip programları yapmalarını bekliyoruz…

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: