Nokia Lumia 520 % 31’le pazarın lideri!

Dünya mobil işletim sistemi pazarında son iki yıldan beri büyük ilerlemeler kaydeden Windows Phone, geçen yıla oranla iki kat daha büyüyerek akıllı telefon satışlarının % 3’ünü elinde tuttu. Son istatistiklere göre, satılan Windows Phone telefonlar içinde Nokia Lumia 520 modelinin en fazla aldığı görünüyor. Bu oran ile yavaşlamak bir yana, gittikçe büyüyor. Diğer yandan, Nokia Lumia 520, efsane telefonlar arasına girmeye hızlı adımlarla ilerlemekte.

 

adduplex

Adduplex’in Windows Phone akıllı telefonlar için yaptığı pazar araştırmasında, Nokia Lumia 520, Windows Phone pazarının % 31’ini elinde tutuyor. Şuanda onu durduracak bir model görünmüyor. Lumia 520’nin düşük fiyatına rağmen iyi bir donanıma sahip olması ilk kez akıllı cep telefonu alacak olanlara cazip geliyor.

 

Bir ay önceki raporda pazar payı %26,5 olan Nokia Lumia 520’nin, bu hızlı yükselişi Microsoft’u sevindirirken, diğer Windows Phone üreticilerini tedirgin ediyor. Bu durum aynı zamanda diğer işeltim sistemleri olan, Android ve iOS dikkatini çekmekte çünkü bu iki platform daha önceden hiç akıllı telefon kullanmamış müşterilere yeni akıllı telefon satarken düşük fiyatı ve alımlı bir donanımıyla dikkat çeken Lumia 520 ile rekabet etmek zorunda olduklarını anlıyorlar.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: