Nokia N9 üzerinde Anroid 4.0 ICS Çalıştırmayı Başardı!

Alexey Roslyakov ve NITroid takımı N900 üzerinde anroid işletim sistemini çalıştırmayı başardığında teknoloji tutkunları olarak büyük bir şok geçirmiştik.Alexey bu başarısının ardından Nokia’nın en iddialı cihazlarından biri olan Nokia N9 üzerinde çalışıp bu cihazda da Android 4.0 ICS sistemini çalıştırmayı başardı.Başarısını orjinal Twitter hesabından Android 4.0 ICS yüklü Nokia N9’un resmini paylaşarak gösterdi.

Kısa zaman içinde güzel tasarımı ve beyaz renkli kasasıyla beğeni toplayan Nokia N9’un kullanıcılarının gördüğü en büyük eksiklik olan Maemo İşletim sistemi yerine daha stabil çalışan Android 4.0 ICS adlı işletim sistemini seçme olanağı bulunur ise çoğu Android kullanıcısı Nokia N9 adlı telefonu gözü kapalı alabilir diyebiliriz. Tabii ki bunun sağlanması için Alexey Roslyakov ve NITroid takımın çok titiz bir şekilde çalışmalarını devam ettirmeleri gerektiğini de unutmamalıyız.

Alexey ve ekibi projeyi daha da ilerleterek dual-boot özelliği üzerinde çalışıp,cihazda hem Maemo hem de Android 4.0 ICS çalıştırılmasını planlıyor.Ancak bu işlem cihazı garantiden çıkartacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.