Stephen Elop: Windows Phone En büyük işletim sistemi olabilir

Mobil işletim sisteminde rekabet Windows Phone 8 ve BlackBerry OS 10 ile iyice kızıştığı belli.Pazardaki yerlerini uzun zamandan beri kimselere kaptırmayan Android ve iOS‘un hakimiyeti devam ederken, Windows Phone 8’in özellikle Lumia serisi cihazlarla son dönemlerde yükselişi devam etmekte.

Stephen Elop, Nokia CEO
Stephen Elop, Nokia’nın CEO’su

 

Nokia tarafından desteklenen Windows Phone 8 platformunda 130 bini aşkın uygulama sayısına ulaşırken, bu sayısını 2013 yılında da giderek artacağını söylenmekte.Windows Phone 8 işletim sistemiyle bir nebze olsun hayat bulan Nokia, bu sistemin geleceğinden bir hayli umutlu.

 

MWC, 2013 etkinliğinde Nokia 520 ve 720’nin resmi tanıtımı sırasında gazetecilere bazı değerlendirmelerini açıklayan Nokia CEO’su Stephen Elop “Windows Phone 8’e fazlasıyla güveniyoruz ve işletim sisteminin dünyanın en büyüğü olacağına inanıyoruz” dedi.Ayrıca Stephen Elop Nokia Lumia 920’nın satış rakamlarını bir hayli umut verici olduğunu, bu süreç içinde benzer yapıda yeni akıllı cep telefonlarını piyasaya süreceklerini söyledi.

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.