Android Artık Tuvalete Girdi!

Teknoloji denilince akla ilk gelen ülkenin Japonya olması boşuna değil. Adamların azmine, teknolojiyi yaşamın her alanına sokma girişimine hayran olmamak elde değil. Hani nerede uçuk kaçık teknolojik bir yenilik görecek olursak aklımıza ilk Japonlar geliyor. Dilimize boşuna “Japonlar yapmış abi!” diye bir deyim yerleşmemiş.

 

android_tuvalete_girdi-1

Evet bu son ve sıra dışı icadımızın mucitleri de yine Japonlar. Yemeyip içmeyip düşünmüşler ve sonunda cep telefonlarının kullanım alanını tuvalete kadar genişletmeyi başarmışlar. Tokyo merkezli Tokyo merkezli Lixil firmasının son icadı olan ve akıllı telefonla komuta edilebilen SATIS model klozet kapağı sizi büyük bir dertten kurtarıyor. Müjde, artık elinizi bile sürmeden, yalnızca akıllı telefonunuzun tuşlarını kullanarak klozet kapağını açıp kapayabilir ya da sifonu çekebilirsiniz. Hijyen için belki güzel bir gelişme ama ne kadar gerekli orası tartışmaya açık.

Bitti mi? Bitmedi elbette. Aynı zamanda klozet kapağı ile birlikte gelen “My SATIS” adlı akıllı uygulama sayesinde klozetinizin ne kadar su ya da elektrik harcadığını görme var. Bitti mi, yine bitmedi! Aynı zamanda klozet kapağına tümleşik olarak gelen stereo hoparlörler sayesinde, tuvalet ihtiyacınızı en sevdiğiniz müzikler eşliğinde giderebilir, ya da cep telefonunuzun radyosu sayesinde tuvalette bile en son haberleri kesinlikle kaçırmazsanız. Hatta kendi müzik listelerinizi oluşturup mini bir konser vermeniz işten bile değil. En güzel özelliğini ise sona sakladık. Üzerindeki Bluetooth alıcısı sayesinde, sizin tuvalete gelmekte olduğunuzu anlayarak suyun basıncını daha önce ayarladığınız değere getiriyor.

android_tuvalete_girdi-2
Uygulama şimdilik yalnızca Android uyumlu telefonları destekliyor. Fakat Apple sahiplerinin o kadar üzülmesine gerek yok. Zira teknolojik klozet kapağına daha satışa çıkmadan gösterilen yoğun ilgi üzerine, Lixil firması akıllı klozet uygulaması “My SATIS”in IOS’a uyarlanmış bir sürümünün de eli kulağında olduğunu duyurdu.

Tuvaletini böyle teknoloji harikası bir klozet kapağı ile dekore etmek isteyenlerin ise elini biraz ceplerine atmaları gerekecek. Çünkü 2013 yılının Şubat ayında piyasaya sunulması beklenen ürünün fiyatı yaklaşık 2.500 ila 4700 dolar arasında değişiyor. O kadar kusur kadı kızında da olur…

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Android Artık Tuvalete Girdi!” konusunda Bir Fikir

  1. Gerçekten hızlı gelişen bir sistem bakalım daha neler görecez çok kısa süre içerisinde bu kadar yol katlediğine göre nelerle karşı karşıya kalacağımız konusunda merak içerisindeyim

  2. Android son zamanlarda artık beynimize kazınmış olan bir kelime haline geldi. Dolayısıyla teknoloji çağındayız ve bu tür yenilikleri görmek gerçekten güzel.

  3. Teknolojinin günümüzde yatak odalarına kadar girdiğine, aile ortamlarını bozduğuna henüz alışamamışken bir de bu çıktı. Bu kadar çok abartılmamalı diye düşünüyorum. Ama bilgisayar yerine android işlemci telefonu tercih ederim.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.