Türkiye’nin ilk yerli cep telefonu Turkcell T40 çıktı!

Turkcell’in geçtiğimiz aylarda haberini verdiği yerli cep telefonu Turkcell T40‘ın üretimini Türkiye’ye taşıyarak bir ilki gerçekleştirdi. Cihazın satışa çıkar çıkmaz 100 bin adet T40’ın yerli üretimi olan modeli yurdışına paralel olarak Vestel’in Manisa’daki fabrikasında “Made ın TURKEY” damgasıyla üretilmeye başlandı.

 

ilk-yerli-cep-telefonu

Turkcell T40’ın akıllı cep telefonlarının daha önceden siyah ve beyaz renk seçenekleriyle satışa sunulmasından sonra şimdide, kırmızı ve beyaz olarak tercih edildi. Manisa’da üretim bandından çıkan T40’lar Ocak ayı başında satışa sunulması bekleniyor.

 

Turkcell T40 hakkında açıklamalarda bulunan Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İlker kuruöz: “Turkcell T40 ile yerli üretimde attığımız bu adım, Türkiye’nin teknoloji tarihi adına bir dönüm noktası olacak” dedi. Bu hamlenin Türkiye teknoloji tarihi için dönüm noktası olduğunu düşünen Kuruöz, Türkiye’de akıllı telefon üretme hayallerinin de gerçeğe dönüştüğünü söyledi”.

 

Turkcell T40’ın teknik özellikleri

  • Android Jelly Bean (4.1.2)
  • Qualcomm Snapdragon 1.2 Ghz mobil işlemci (Çift çekirdekli),
  • 5.0 MP arka kamera (Led flaşlı), 0.3 ön kamera,
  • 1 GB RAM,
  • Kablosuz bağlantılar: 3G ,Bluetooth 4.0, Wİ-Fi (Hot-Spot)

 

NovaCep

2010 yılından beri cep telefonları ve mobil teknolojiler hakkında haber,bilgi ve mobil içerikler yayınlayan blog sitesidir.

Türkiye’nin ilk yerli cep telefonu Turkcell T40 çıktı!” konusunda Bir Fikir

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.